Posiadanie psa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ale i przyjemnością. Psy kochają bezwarunkowo, dlatego warto czasem się im odwdzięczyć, fundując zdrową i pyszną przekąskę. Takie są żwacze wołowe, coraz chętniej wybierane przez właścicieli czworonogów, ze względu na swój cenny skład. Wspierają zdrowie i nie są wysokokaloryczne, jak inne przekąski. Co to jest żwacz wołowy, jakie są jego zalety oraz jak często można podawać go swojemu psu? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 


Spis treści:

Czym są żwacze wołowe dla psów?

Żwacz to największa i pierwsza komora żołądka przeżuwaczy. To właśnie w nim znajdziemy duże ilości pierwotniaków i bakterii, które wspomagają rozkład celulozy w żołądku dostarczanej przez zwierzęta roślinożerne. Dzięki niemu możliwe jest odpowiednie wykorzystanie zasobów energetycznych pożywienia. Nie wiele osób wie, że żwacz wołowy może okazać się świetną przekąską i urozmaiceniem diety każdego psa. To nic innego, jak żołądek wołowy zasobny w wiele cennych składników. Poddawany jest procesom suszenia, podczas których nie traci swoich właściwości. 

Dlaczego podaje się psu żwacze oraz jak często to robić?

Psy uwielbiają gryźć. Wielokrotnie może zdarzyć się, że zastaniemy pogryzione kapcie czy inne elementy wyposażenia naszych domów. Ważne, aby dostarczyć pupilowi odpowiednie gryzaki dla psów, a także dostarczać mu przekąski, które pozwolą na zaspokojenie potrzeby gryzienia. Idealnie sprawdzą się tu żwacze wołowe, które są idealnym sposobem na zabawę i zapewnią zdrowie. Żwacze wołowe świetnie wpływają na zęby, a także jelita. Wspierają pracę mięśni żuchwy, a ich wyjątkowy skład sprawia, że dostarczają do organizmu cennych witamin i minerałów. Jak często podawać żwacze wołowe swojemu psu? Dawkowanie żwaczy wołowych może być dowolne. Można to robić codziennie, np. zastępując nimi gryzak. Świetnie sprawdzają się także na spacerach, kiedy chcemy przywoływać naszego czworonoga. To zdrowa przekąska, która świetnie wpływa na zdrowie zwierzaka. W sytuacji, gdy nasz pupil jest po antybiotykoterapii czy zjada psie odchody, warto wyregulować jego florę bakteryjną podając żwacze codziennie przez miesiąc.

Jakie są właściwości żwaczy wołowych?

Żwacze wołowe dla psów to popularne przekąski, które są świetnym urozmaiceniem diety, a wszystko przez wzgląd na ich cenne właściwości. Usprawniają perystaltykę jelit, regulują mikroflorę bakteryjną, a także wspomagają procesy trawienne. Poleca się także żwacze wołowe na biegunkę, gdyż świetnie łagodzą wszelkie problemy i ułatwiają powrót do formy. Warto stosować je po antybiotykoterapii, a także w sytuacji przykrego problemu podjadania psich odchodów. Przyczyną może być zaburzona flora układu pokarmowego, dlatego stosowanie żwaczy wołowych dla psów, pozwoli na szybkie wyeliminowanie problemu.
Jednak żwacz dla psów ma także szereg innych zalet. To idealny, naturalny gryzak, dzięki któremu poprawia się nie tylko stan jelit, ale również uzębienia. Wspomagają pracę żuchwy, masują dziąsła, zmniejszają kamień nazębny i wspomagają rozładowywanie napięcia związanego z chęcią podgryzania przedmiotów domowych. Co istotne, poleca się je także na wspomaganie apetytu, szczególnie u psów, którym chcemy urozmaicić dietę. Nie wiele osób wie, że żwacze wołowe idealnie sprawdzają się, jako pokarm uzupełniający. Zawierają cenne białko, niewielkie ilości tłuszczu, a także witaminy z grupy B i proteiny. Dlatego to w pełni naturalny, zdrowy i nieprzetworzony przysmak, który wpłynie pozytywnie na zdrowie naszego czworonoga. 

Kiedy trzeba kupić psu żwacze wołowe?

Żwacze dla psa są nieocenionym wsparciem w sytuacji problemów trawiennych, biegunki, a także po antybiotykoterapii. Pozwalają uniknąć lub całkowicie pozbyć się przykrego problemu podjadania psich odchodów. To również idealny sposób na zaspokojenie psich potrzeb gryzienia i utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Decydując się na zakup żwaczy wołowych dla psów można mieć pewność niskokalorycznej i naturalnej przekąski, która zadba o jelita i uzębienie naszego pupila. 

Jak podawać psu żwacze?

Żwacze dla psów najlepiej podawać na spacerze, tak, aby zniwelować ich przykry zapach. Dzięki temu zwierzak zajmie się przekąską i będzie omijał z daleka inne zdobycze. Suszone żwacze wołowe dla psów są podczas gryzienia odwadniane, dzięki temu stanowią idealną przekąskę. Jak podawać psu żwacze? Najlepiej podawać je między głównymi posiłkami, zapewniając dostęp do wody pitnej. Żwacze są idealnym przysmakiem, gdyż są wprost uwielbiane przez psy

Czy szczeniaki mogą jeść żwacze wołowe?

Żwacze wołowe dla szczeniaka to zdrowy przysmak, który może być podawany jako przekąska. Jak wiadomo, żwacze dla szczeniaka mogą być idealną alternatywą za domowe meble czy buty. Małe psiaki uwielbiają się bawić, dlatego często potrzebują akcesoriów do rozrywki. Aby uniknąć zniszczeń, warto wybrać żwacze dla szczeniaka, które zapobiegną zniszczeniom i zaspokoją jego potrzeby.
Od jakiego wieku żwacze wołowe można podawać szczeniakom? Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki wiek będzie najlepszy. Warto sprawdzić swojego psa, kiedy chętnie po niego sięgnie. To naturalna przekąska, wartościowa i pozbawiona sztucznych barwników i konserwantów. Podawana regularnie zapobiegnie problemom jelitowym oraz pozwoli na utrzymanie zębów w odpowiedniej kondycji. 

Jakie są wady żwaczy?

Pomimo iż żwacze wołowe są idealną przekąską dla dorosłych psów i szczeniaków, mają jedną wadę. To przykry zapach żwaczy wołowych. Dla wielu osób może okazać się nieznośny, dlatego warto podawać je na świeżym powietrzu, unikając zamkniętych pomieszczeń. Tak naprawdę to jedyna wada, która okazuje się mało istotna, jeśli spojrzymy na mnogość korzyści możliwych do osiągnięcia, dzięki tej zdrowej przekąsce. Zapach żwaczy wołowych, pomimo iż jest dość drażniący dla ludzi, jest uwielbiany przez zwierzaki, dlatego czasem warto poświecić się dla zdrowia swojego pupila i jego chwilowej rozrywki. Wybierając żwacze wołowe można mieć pewność, że każdy pies będzie zachwycony ich smakiem.